Opublikowano: 27-02-2017     Autor: Cluify     Kategorie:

Marketing i analiza danych dla retail – jak działa platforma Cluify?

Cluify to platforma analityczno-remarketingowa umożliwiająca pomiar i analizę zachowań klientów placówek stacjonarnych, a na tej podstawie docieranie do nich z kontekstowym komunikatem mobilnym. Wiadomości te mogą zostać wysłane do odbiorców jeszcze w trakcie wizyty w sklepie lub po jej zakończeniu.

 

Cluify, czyli połączenie technologii Wi-Fi i beaconów

 

Cluify swoje działanie opiera na 3 zasadniczych częściach:

 

 • pomiarze ruchu klientów w placówce stacjonarnej;
 • analizie ich zachowań;
 • komunikacji mobilnej z grupą docelową.

 

Punktem wyjściowym do tych działań jest kombinacja beaconów i technologii Wi-Fi. Niewielkie nadajniki beacon i Wi-Fi komunikują się z aplikacją na smartfonie użytkownika danej przestrzeni. W pierwszym przypadku komunikacja odbywa się poprzez sygnał Bluetooth, w drugim poprzez włączony w telefonie czujnik Wi-Fi. Pozwala to poznać ruch klientów i dotrzeć do nich z kontekstowym komunikatem reklamowym.

 

WYPRÓBUJ DEMO

 

cluify - analityka i remarketing dla retail

 

Jako użytkownik Cluify otrzymujesz dostęp do panelu analitycznego poprzez przeglądarkę internetową, gdzie na interaktywnym dashboardzie prezentowane są dane o zachowaniach klientów w sklepie.

 

Cluify działa w pełni w modelu SaaS, dzięki czemu do efektywnego korzystania z możliwości platformy wystarczy jedynie przeglądarka internetowa i dostęp do internetu.

 

Pozyskiwanie informacji na temat ruchu klientów w placówce stacjonarnej odbywa się dzięki oprogramowaniu SDK Cluify, zintegrowanemu z dowolną aplikacją mobilną na telefonach z systemem Android. SDK “skanuje” otoczenie w poszukiwaniu sygnału nadawanego przez rozmieszczone w sklepie beacony lub dostępną technologię Wi-Fi, a po ich wyłapaniu przekazuje dane do bazy Cluify.

Algorytmy interpretują pozyskane dane, a wyniki analiz pozwalają przedstawić statystyczne informacje na temat zachowań klientów w placówce lub jej konkretnej części.

 

Pomiar i analiza zachowań klientów w sklepie stacjonarnym

 

Dane na temat ruchu klientów w placówce stacjonarnej widoczne są w panelu Cluify w formie:

 

 • statystyk;
 • wykresów;
 • “heat map”, oznaczających najbardziej i najmniej popularne miejsca w sklepie.

 

Dzięki czujnikom typu beacon oraz technologii Wi-Fi poznajesz zachowania klientów w placówce stacjonarnej.

 

Dowiadujesz się poprzez to:

 

 • ilu klientów odwiedziło Twój sklep;
 • ile z osób, które znajduja się w środku, podeszło do kasy;
 • ile czasu klienci spędzili w danej strefie;
 • ilu klientów ponowiło wizytę w sklepie.

 

ZOBACZ DEMO

 

Zastosowanie sygnału beacon pozwala na precyzyjne lokalizowanie położenia klienta w danej strefie sklepu, dzięki czemu możesz poznać zainteresowania grupy docelowej.

 

Panel platformy analityczno-remarketingowej Cluify (widok sklepu)

 

Jak wykorzystać dane z Cluify

 

Poznanie grupy docelowej wspiera efektywną optymalizację przestrzeni i ekspozycji pod kątem wzrostu sprzedaży i zwiększania wygody klientów. Znając najbardziej i najmniej popularne punkty, możesz swobodnie zarządzać rozlokowaniem w sklepie najrentowniejszych grup towarów.

 

 

Analiza zachowań klientów offline pozwala Ci poznać częstotliwość odwiedzin nabywców oraz ich zainteresowania, a przez to tworzyć trafniejsze przekazy reklamowe. Cluify pomaga wyznaczyć odpowiednią grupę odbiorców, zaprojektować ofertę promocyjną dopasowaną do jej oczekiwań oraz przesłać ją bezpośrednio na smartfon klienta. Tak spersonalizowane komunikaty promocyjne to prosta droga do wzrostu lojalności i zaangażowania klientów, a w efekcie zwiększenia ruchu i sprzedaży.

 

Komunikacja mobilna z klientami

 

Cluify to nie tylko pomiar i analiza zachowań klientów placówek stacjonarnych, ale przede wszystkim wykorzystanie danych o preferencjach konsumentów do realizacji skutecznych akcji promocyjnych. Z Cluify przeprowadzisz efektywne kampanie mobilne, dzięki którym Twoja oferta zostanie wyświetlona na telefonie odbiorcy w trakcie wizyty w sklepie lub po jej zakończeniu.

 

ZOBACZ DEMO

 

Komunikacja mobilna z klientami sklepu

 

Z Cluify możesz komunikować się ze swoimi odbiorcami także w punkcie sprzedaży, wysyłając na ich urządzenia mobilne powiadomienia push (pojawiające się na ekranie telefonu) lub reklamy poprzez sieć Google Display Network.

 

Według przewidywań portalu Statista na 2016 rok, komunikaty związane z wykorzystaniem beaconów przyczyniły się do generacji ponad 40 miliardów dolarów sprzedaży w handlu detalicznym w Stanach Zjednoczonych.

 

Komunikacja mobilna z klientami w sklepie stacjonarnym jest szczególnie cenna w kontekście stymulowania sprzedaży. Zastosowanie odpowiednich komunikatów związanych z miejscem pobytu nabywcy i jego preferencjami znacząco wpływa na sukces kampanii reklamowych i podjęcie pozytywnej decyzji zakupowej przez konsumenta.

 

80% decyzji zakupowych jest podejmowanych w miejscu sprzedaży.

(POPAI)

 

W ramach rozwiązania wykorzystywanego w usłudze Cluify, posiadasz dostęp do kierowania komunikatów na urządzenia mobilne swoich klientów w oparciu o ich zachowania w punkcie sprzedaży. Komunikację mobilną wykorzystać możesz m. in. do:

 

 • wysyłania na smartfony klientów powiadomień powitalnych;
 • usprawnienia działania programów lojalnościowych i ich automatyzacji;
 • komunikowania o najnowszych promocjach i prowadzonych akcjach rabatowych;
 • dotarcia do klientów sklepów stacjonarnych z kuponami do wykorzystania bezpośrednio z ekranu smartfona;
 • wysyłania komunikatów informacyjnych, związanych np. ze sposobem poruszania się po danej przestrzeni usługowo-sprzedażowej.

 

Zwiększ ruch i sprzedawaj więcej

 

Najważniejsze korzyści związane z wykorzystywaniem platformy analityczno-remarketingowej Cluify.com to:

 

 • lepsze zrozumienie potrzeb klientów, dzięki poznaniu danych o ich ruchu w sklepie stacjonarnym;
 • spersonalizowana, kontekstowa komunikacja marketingowa z klientami sklepu (dotarcie z komunikatem na urządzenia mobilne klientów);
 • wzrost lojalności klientów i zwiększenie sprzedaży, dzięki dopasowaniu oferty i komunikatów marketingowych do rzeczywistych potrzeb i preferencji klientów.

 

Zainteresowało Cię działanie Cluify? Sprawdź darmową wersję demo i zobacz, jak w praktyce wygląda pomiar zachowań klientów w placówkach stacjonarnych.

 

ZAMÓW DEMO

podziel sie na:

Zainteresował Cię przedstawiony temat? Wypróbuj nasze rozwiązania w praktyce!

Zamów demo