Opublikowano: 21-03-2017     Autor: Cluify     Kategorie:

Jak targetować reklamy do osób, które odwiedziły Twoją placówkę stacjonarną?

Dotychczas rozwiązania umożliwiające targetowanie reklam do klientów ze względu na ich zachowania były oparte tylko na ruchu użytkowników w internecie. Dziś jednak firmy mają do dyspozycji również narzędzia pozwalające na kierowanie przekazów promocyjnych do konsumentów ze względu na ich aktywność w placówkach stacjonarnych.

 

Targetowanie reklam do klientów, którzy odwiedzili stacjonarny punkt sprzedaży – zobacz, jak to działa

 

Zamieszczone w placówce stacjonarnej beacony lub nadajniki Wi-Fi, wraz ze zintegrowanym z nimi systemem do analizy danych, pozwalają na pomiar ruchu użytkowników offline i zbieranie danych statystycznych na temat ich zachowań. Umożliwia to poznanie i przeanalizowanie:

 

 • w jaki sposób konsumenci korzystają z przestrzeni Twojego sklepu lub punktu usługowego;
 • ile czasu w nim spędzają;
 • jaka część osób, które weszły do Twojej placówki zrobiła zakupy;
 • jaka część klientów odwiedziła Twój sklep ponownie.

 

Wraz z tymi informacjami dostajesz od nas listę Advertisement ID, która pozwoli Ci na skierowanie reklamy mobilnej do określonego segmentu klientów offline.

 

Cluify to rozwiązanie umożliwiające remarketing
offline – mobile, czyli targetowanie reklam mobilnych
w oparciu o realne zachowania użytkowników w świecie rzeczywistym.

 

ZAMÓW DEMO

 

Jak wykorzystać listę Advertisement ID klientów Twojej placówki stacjonarnej

 

Rekomendowane przez nas wykorzystanie listy Advertisement ID klientów Twojej placówki stacjonarnej to przede wszystkim mobilne kampanie marketingowe oparte o kontekstowy przekaz reklamowy. Dzięki informacjom na temat wcześniejszych zachowań konsumentów w obszarze Twojego obiektu możesz tworzyć takie komunikaty, które będą jak najpełniej odzwierciedlały ich rzeczywiste potrzeby i zainteresowania.

Personalizacja przekazu marketingowego oraz wybór właściwego kanału dotarcia to aktualnie jedna z najczęściej zalecanych dróg do osiągnięcia wymiernych korzyści z prowadzonych kampanii promocyjnych. Pozwala to nie tylko na efektywną komunikację z klientem, ale i uzyskanie wysokiego poziomu wskaźnika rentowności (ROI) z podjętych działań marketingowych.

Kanały prowadzenia kampanii wykorzystujących listę Advertisement ID klientów, którzy odwiedzili Twoją placówkę stacjonarną to:

 

 • reklamy display w sieci Google Display Network;
 • reklamy display w sieci Facebook;
 • reklamy w sieciach afilacyjnych.

 

Dlaczego mobile

 

Z uwagi na niską popularność programów blokujących reklamy na urządzenia mobilne, kanał ten jest obecnie najbardziej efektywnym sposobem dotarcia do konsumentów.

 

Według przewidywań Deloitte, do końca 2016 roku tylko 0,3% właścicieli urządzeń mobilnych miało korzystać
z ad-blockerów na ich smartfonach czy tabletach.
 

 

Drugim powodem jest czas, jaki internauci spędzają na urządzeniach mobilnych – ponad 50% z nich szuka informacji właśnie na urządzeniach mobilnych, a 91% użytkowników Facebooka korzysta z niego na smartfonach lub tabletach. Co więcej, aż 90% czasu poświęconego na media internauci spędzają w aplikacjach mobilnych (raportu Smart Insight “Digital Marketing Trends for 2017”).

 

Wykorzystanie w działaniach marketingowych kanału mobilnego pozwoli Ci na dotarcie z przekazem reklamowym do klientów już podczas ich pobytu w sklepie i stymulowanie w czasie rzeczywistym ich decyzji zakupowych.

 

ZAMÓW DEMO

 

Jak to wygląda w praktyce

 

 1. Rozmieszczamy w Twojej placówce beacony lub wykorzystujemy dostępną w sklepie technologię Wi-Fi;
 2. Klient z aplikacją w smartfonie, na której zamieściliśmy kod Cluify SDK, odwiedza Twój punkty sprzedaży;
 3. Dzięki komunikacji beaconów i Wi-Fi z aplikacją na telefonie klienta dokonujemy pomiaru jego ruchu w obrębie placówki. Na podstawie rzeczywistych wyborów konsumentów w Twoim sklepie dzielimy ich na podobne grupy (segmentacja). Wraz z analizą zachowań Twoich klientów przekazujemy Ci listę Advertisement ID osób, które były w placówce.

 

targetowanie reklam

Remarketing offline-mobile Cluify

 

ZACZNIJ JUŻ TERAZ

 

Dlaczego warto targetować reklamy ze względu na zachowania klientów w placówkach stacjonarnych?

 

 • Stymulujesz wartość koszyka zakupowego klienta podczas jego pobytu w sklepie – kontekstowe komunikaty pomagają zwiększyć sprzedaż – 80% decyzji zakupowych jest podejmowanych w miejscu sprzedaży (POPAI);
 • Odpowiadasz na potrzeby klienta, który chce spersonalizowanych ofert – 7 na 10 konsumentów jest skłonnych zgodzić się na śledzenie ich ruchu w sklepie w zamian za właściwie dobrane do ich preferencji komunikaty (Walker Sands);
 • Oferujesz konkurencyjne doświadczenia zakupowe.

 

Od teraz możesz kierować reklamy ze względu na rzeczywiste wybory klientów w Twoim sklepie. Sprawdź, jak to zrobić z Cluify!

 

platforma analityczno-remarketingowa Cluify

podziel sie na:

Zainteresował Cię przedstawiony temat? Wypróbuj nasze rozwiązania w praktyce!

Zamów demo