Opublikowano: 04-07-2017     Autor: Cluify     Kategorie:

Reklamy oparte o aktywności konsumentów w świecie rzeczywistym – docieraj do klientów ze względu na miejsca, jakie odwiedzają

Zarówno klienci sklepów stacjonarnych, jak i internetowych, to osoby aktywne w świecie rzeczywistym. Potencjalny klient Media Markt to konsument przebywający w sklepie Saturn bądź X-kom, marka Smyk powinna promować się wśród osób odwiedzających żłobki i przedszkola, a oferty sklepu ze sprzętem sportowym najlepiej kierować do osób ćwiczących na siłowni. Cluify umożliwia dotarcie do konsumentów z reklamą marki ze względu na odwiedzane przez nich miejsca.

 

Dotrzyj do klientów sklepu stacjonarnego Twojej konkurencji

 

Firmy oswoiły się z tym, że klient musi mieć łatwy dostęp do ich produktów, konsument jest różnorodny, a w reklamie największe efekty przynosi dopasowanie komunikatu do indywidualnych potrzeb. Z tego powodu obecnie coraz powszechniejsze jest wzajemne przenikanie się sprzedaży offline z online:

 

  • właściciele sklepów stacjonarnych umożliwiają dokonywanie zakupów przez internet;
  • sklepy internetowe otwierają stacjonarne punkty sprzedaży.

 

Handel wychodzi ze swoją ofertą naprzeciw potrzebom konsumenta – sprzedawcy są tam, gdzie jest ich klient, zarówno offline, jak online (a w tym na mobile).

 

Strategia omnichannel, czyli docieranie do klienta różnymi kanałami, jest tym, czego oczekuje dzisiejszy konsument, a Cluify wspiera marki w jej skutecznej realizacji (więcej o omnichannel znajdziesz tutaj).

 

Cluify pozyskiwanie klientów

 

Jak to się odbywa? W panelu internetowym reklamodawca wraz z określonym przedziałem czasowym wybiera dowolną lokalizację, której odwiedzających chce pozyskać jako swoich klientów. Dla przykładu, dla internetowego sklepu obuwniczego mogą to być osoby odwiedzające stacjonarne punkty konkurencji w wybranym miesiącu lub uczestnicy popularnego w mieście, jednodniowego wydarzenia sportowego. Dane te pobierane są w postaci list AD ID, które wykorzystuje się w docelowych narzędziach reklamowych, w których będzie zrealizowana reklama – np. AdWords, Facebook Ads lub Twitter Ads.

 
Z Cluify dotrzesz do wybranej grupy klientów ze względu na miejsca, jakie odwiedzają!
 

geotargeting

 

WYPRÓBUJ ZA DARMO

 

Remarketing offline-online – sposób na skuteczne zwiększenie sprzedaży

 

Porzucanie koszyków to popularne zjawisko, zwłaszcza w sklepach internetowych. Aby ograniczyć ten problem, warto wykorzystywać możliwość komunikacji z klientem po zakończeniu wizyty w sklepie i przypomnieć mu o darmowej dostawie, dać znać o gratisach, poinformować o miejscach, z których może odebrać produkt.

 

Remarketing oparty na rzetelnych analizach zachowań klienta prowadzi do wzrostu trafności stosowanych przekazów i w efekcie zwiększenia skuteczności reklamy.

 

Ze znanych dla e-commerce rozwiązań remarketingowych skorzystać mogą obecnie także sklepy stacjonarne. Za pomocą platformy Cluify sklep wielobranżowy wyśle reklamę z rabatem na kolejne zakupy do klientów, którzy odwiedzili placówkę w minionym tygodniu, a sklep sportowy poinformuje dotychczasowych klientów o zniżce na nową kolekcję.

 

ZACZYNAM

 

Poznając zachowania klientów we własnej placówce, właściciele sklepów mają możliwość dotrzeć do nich ze skuteczną reklamą. Oferta dobrana do tego, do jakich półek podchodzą klienci i jakie produkty wybierają, znacząco zwiększa chęć skorzystania z niej – klient odwiedza sklep i kupuje więcej. Co więcej, w panelu Cluify zarządzający punktami stacjonarnymi mogą zweryfikować, czy osoby, do których wysłano reklamę, rzeczywiście odwiedziły sklep i dokonały zakupu.

 

remarketing offline-online

 

Większe zyski dzięki wiedzy o aktywności klientów offline

 

Znajomość miejsc, w których klient przebywał jakiś czas temu lub które regularnie odwiedza w świecie rzeczywistym, pozwala podejmować trafniejsze decyzje biznesowe, uzyskać lepsze efekty z prowadzonych działań marketingowych i sprzedawać więcej. Dzięki temu więcej już nie wyślesz reklamy do 10 tys. użytkowników, wśród których tylko kilka procent to Twoi potencjalni klienci i nie wydasz kilku tysięcy złotych na narzędzia promocyjne, w których nie masz możliwości pomiaru skuteczności. Masz sklep ze sprzętem sportowym? Tworzysz kampanię do osób, które odwiedziły w minionym tygodniu basen, siłownię i na dodatek przeszli obok Twojego sklepu! To jak, zaczynamy?

 

cluify reklamy

podziel sie na:

Zainteresował Cię przedstawiony temat? Wypróbuj nasze rozwiązania w praktyce!

Zamów demo