Opublikowano: 23-05-2017     Autor: Cluify     Kategorie:

Pozyskuj nowych klientów na podstawie zachowań w świecie rzeczywistym – Cluify teraz także dla e-commerce!

Reklama kierowana do właściwej grupy docelowej, uzupełniona o spersonalizowany przekaz, to podstawa pozyskiwania nowych klientów zarówno w tradycyjnym handlu, jak i w e-commerce. Tworzenie kontekstowych reklam w oparciu o zachowania internautów w witrynach online jest powszechnie znane i na co dzień stosowane przez e-marketerów. W Cluify sięgamy o krok dalej – oferując dostęp do wiedzy o klientach danych punktów stacjonarnych, marki otrzymują możliwość tworzenia reklam już nie tylko w oparciu o zachowania w Internecie, lecz również w oparciu o zachowania w świecie rzeczywistym.

 

Jak wykorzystać kampanie oparte o aktywności offline w handlu internetowym?

 

Kampanie oparte o  aktywności offline to zupełnie nowy kanał komunikacji marketingowej. Odpowiednio wykorzystany może skutecznie zwiększyć ruch w sklepie, budować zaangażowanie konsumentów i w efekcie znacząco podnieść sprzedaż.

 

Logując się do panelu Cluify, otrzymujesz dostęp do mapy umożliwiającej wybór miejsc gdzie z dużym prawdopodobieństwem przebywa grupa docelowa Twojej marki.

 

WYPRÓBUJ ZA DARMO

 

Możliwości selekcji grupy odbiorców – dotrzyj do potencjalnych klientów

 

W jaki sposób wyselekcjonować obszar z największym potencjałem dla Twojego sklepu? Cluify pozwala na wybór dowolnego miejsca na mapie Polski, w którym chcesz zbierać dane o osobach je odwiedzających. W efekcie możesz dotrzeć do:

 

 • klientów konkurencyjnych sklepów stacjonarnych;
 • mieszkańców określonego osiedla;
 • pracowników pobliskiego parku biznesowego;
 • wszelkich innych miejsc, których odwiedzający stanowią Twoją grupę docelową.

 

zwiększanie ruchu w e-commerce

 

Wybór miejsca zależy jedynie od celów kampanii i grupy docelowej Twojej marki.

 

Po wybraniu lokalizacji oraz określeniu przedziału czasowego, którego mają dotyczyć dane, pobierasz gotową listę Advertisement ID osób, które w tym czasie odwiedziły wskazane miejsce.

 

AD ID to unikalny kod reklamowy przypisany użytkownikowi smartphone’a przez serwis Google Play, pozwalający wysyłać do niego reklamę mobilną.

 

Teraz możesz rozpocząć tworzenie kampanii reklamowych za pomocą dobrze znanych narzędzi reklamowych – to m.in. AdWords, Facebook Ads, Twitter Ads i inne sieci reklamowe, które pozwalają tworzyć niestandardowe grupy odbiorców na podstawie list AD ID.

 

WYPRÓBUJ ZA DARMO

 

Cluify dla e-commerce

 

Targetowanie na podstawie geolokalizacji – jak zacząć?

 

Cluify dla e-commerce:

 

 1. Załóż konto na Cluify.com
 2. Wybierz i zaznacz miejsca na mapie, z których chcesz pobrać listę mobile AD ID
 3. Określ interesujący Cię przedział czasowy
 4. Pobierz gotową listę AD ID i rozpocznij tworzenie swoich pierwszych reklam online opartych o zachowania konsumentów w świecie rzeczywistym!

 

Reklama oparta na zachowaniach konsumentów offline – korzyści dla e-commerce
 

Dzięki Cluify zdobywasz dane o ruchu konsumentów w określonych lokalizacjach fizycznych. W efekcie zyskujesz możliwość tworzenia kampani kierowanych do całkiem nowych grup docelowych, wzbogacając dotychczasową strategię omnichannel.

 

Nowy kanał komunikacji marketingowej dla e-handlu docierasz z reklamą do grupy docelowej marki określonej na podstawie jej zachowań w świecie rzeczywistym.

 

Dzięki wykorzystaniu danych pobranych z Cluify:

 

 • Docierasz z reklamą marki w internecie do wybranych grup konsumentów offline;
 • Zwiększasz ruch na swojej stronie internetowej;
 • Pozyskujesz nowych klientów i stymulujesz wartość koszyka sprzedaży;
 • Budujesz świadomość marki;
 • Wzmacniasz zaangażowanie konsumenckie.

 

WYPRÓBUJ ZA DARMO

 

Offline miesza się z online  – Cluify wspiera omnichannel                                                                                                                                  

Poznanie zachowań klientów placówek stacjonarnych pozwala na jeszcze większe przenikanie się świata offline z online. Sprzedawcy coraz częściej stosują wiele kanałów komunikacji marketingowej, aby skutecznie docierać do odbiorców i pozyskiwać nowych klientów. Detaliści otwierają sklepy internetowe, a e-handel uzupełnia swoją działalność o punkty stacjonarne. W Cluify uważamy, że pomostem łączącym oba te światy, który przyczynia się do zacierania granic między nimi, są nowe technologie. To dzięki nim możemy pomagać e-marketerom integrować ich dotychczasowe działania z aktywnością konsumentów w świecie rzeczywistym i docierać do całkiem nowej grupy klientów. Wszystko to po to, aby realizować najważniejsze cele dla całej branży retail – pozyskiwać nowych klientów i efektywnie wzmacniać ich lojalność.

 

podziel sie na:

Zainteresował Cię przedstawiony temat? Wypróbuj nasze rozwiązania w praktyce!

Zamów demo