/ Reklama i marketing

5 najciekawszych zastosowań Cluify

Cluify to proste narzędzie dzięki któremu dotrzesz z reklamą internetową do nowych klientów. Zastanawiasz się, czy sprawdzi się w Twojej branży? Poznaj jego 5 najciekawszych zastosowań!


1. Pozyskuj nowych klientów

Nadrzędnym założeniem Cluify było uproszczenie procesu docierania do nowych klientów. Jak wygląda to w praktyce?

Załóżmy, że jesteś architektem wnętrz i chcesz dotrzeć z reklamą do osób planujących zakup mieszkania. Z Cluify wystarczy, że określisz miejsca, w których mogą przebywać - targi mieszkaniowe, biura deweloperów oraz agencje pośredników nieruchomości. Dla tak wybranej grupy docelowej możesz przygotować ofertę ze specjalną ze zniżką na swoje usługi. A jeśli nie wiesz, jak powinna wyglądać Twoja reklama, podziel się z nami swoimi wątpliwościami, a pomożemy Ci skutecznie promować Twój biznes.

2. Sprzedawaj więcej

Cluify to również skuteczne narzędzie wspierające sprzedaż. Potwierdza to choćby kampania zrealizowana przez nas wspólnie z ogólnopolską siecią sklepów Chata Polska. Jej celem było zachęcenie do zrobienia zakupów osoby, które przebywały w okolicy sklepu. Za pomocą Cluify marka precyzyjnie określiła grupę odbiorców reklamy – osoby odwiedzające pobliską aptekę, pocztę i inne okoliczne punkty. Skierowano do nich reklamę z ofertą produktową.

W wyniku działania kampanii w sklepie odnotowano 130% wzrost liczby odwiedzających w porównaniu do analogicznego okresu przed startem kampanii. W analizowanym okresie (czas trwania kampanii oraz 30 dni po jej zakończeniu) 80% wszystkich wizyt stanowiły wizyty nowych klientów. Cel został osiągnięty (jeśli interesują Cię szczegóły, zajrzyj do naszego Case Study).

3. Zwiększ ilość wizyt w Twoim punkcie stacjonarnym

Tworząc Cluify opracowaliśmy mechanizm pozwalający na weryfikację, ilu odbiorców reklamy pojawiło się w punkcie stacjonarnym po rozpoczęciu kampanii. To doskonałe rozwiązanie np. dla branży turystycznej.

Załóżmy, że pracujesz w dziale marketingu muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. Twoim celem na najbliższe miesiące jest zwiększenie ilości osób odwiedzających teren Parku Łazienkowskiego oraz promocja wystawy obrazów w Pałacu na Wyspie. Przygotuj reklamę skierowaną do turystów i osób zainteresowanych popularnymi obiektami turystycznymi w Warszawie i zaproś te osoby do Łazienek!

Z Cluify dowiesz się, ilu odbiorców reklamy odwiedziło Twój punkt stacjonarny

4. Rozwiń program lojalnościowy

Profesjonalnie przygotowany program lojalnościowy to dla marki szereg długofalowych profitów:

  • wpływa na wzrost świadomości marki,
  • pozwala rozwijać bazę stałych klientów,
  • umożliwia wymianę informacji z konsumentami,
  • stanowi źródło wiedzy na temat oczekiwań klientów.

Bez względu na to, czy jesteś doświadczonym przedsiębiorcą, czy dopiero stawiasz pierwsze kroki w biznesie, zachęcamy Cię do rozważenia możliwości wprowadzenia w swojej firmie programu lojalnościowego. Cluify pomoże Ci go rozwijać! W jaki sposób?

Wyobraź sobie, że odpowiadasz za program payback jednej z największych sieci stacji benzynowych w kraju. Chcąc zwiększyć jego zasięg wśród kierowców określ z Cluify osoby, które z dużym prawdopodobieństwem posiadają samochód czyli np. korzystają ze stacji benzynowych. Mogą to być także osoby przebywające w okolicy obiektów kontroli pojazdów, myjni i sklepów z akcesoriami motoryzacyjnymi. Wspólnie z dedykowanym konsultantem przygotuj promocję zachęcającą do udziału w programie lojalnościowym i obserwuj wzrost zainteresowania Twoją ofertą.

5. Personalizuj reklamy

72% konsumentów oczekuje od marki, że ta zrozumie ich oczekiwania względem produktu (raport „State of the connected customer”, 2017). Z tego powodu personalizacja przekazu reklamowego przy wykorzystaniu odpowiednich narzędzi powinna stać się kluczowym elementem strategii marketingowych. Określając precyzyjnie (w oparciu o rzeczywiste zachowania, nie kreowany wirtualnie wizerunek) swoją grupę docelową minimalizujesz ryzyko związane z nietrafioną kreacją. To szczególnie ważne w przypadku ogólnie pojętej branży rozrywkowej, np. kinematografii.

Jak odpowiadać na oczekiwania klientów

Wyobraź sobie, że otwierasz w mieście wojewódzkim małe, studyjne kino. Na początku trudno jest zwrócić uwagę potencjalnych klientów, dlatego warto wyłuskać wśród mieszkańców tych najbardziej zainteresowanych Twoją branżą. Wiedząc, gdzie przebywają Twoi klienci możesz lepiej odpowiadać na ich oczekiwania. Przygotuj więc personalizowaną reklamę do kinomanów - osób przebywających w okolicznych Empikach, konkurencyjnych kinach i w pobliżu Dyskusyjnych Klubów Filmowych. Zaproponuj zniżkę na wybrany film lub dedykowany program lojalnościowy.

Chcesz wiedzieć, w jaki sposób możesz wykorzystać Cluify w swojej branży? A może masz już gotowy pomysł na swoją pierwszą kampanię reklamową? Zaloguj się w panelu i przetestuj nasze możliwości. Jesteśmy pewni, że wkrótce odkryjesz zupełnie nowe zastosowania Cluify!

Chcesz zwiększyć sprzedaż?

5 najciekawszych zastosowań Cluify
Udostępnij