/ Sprzedaż

5 pomysłów na to, aby zwiększyć sprzedaż w branży fashion

Wielkie domy mody, blogerki, pokazy, sesje zdjęciowe, międzynarodowe marki, nowe technologie, startupy, lokalne sklepy odzieżowe, influencerzy… Żeby zostać dostrzeżonym w tym tłumie trzeba się naprawdę mocno postarać. Jak? Sprawdź nasze propozycje!


Lubimy powtarzać, że przemyślana strategia sprzedaży robi dla marki więcej, niż produkt, którego dotyczy. Dzięki szczegółowo określonym grupom docelowym, dopasowanym do nich kanałom komunikacji i działaniom wspierającym promocję wieść o Twojej ofercie dotrze tam, gdzie zechcesz. Zastanawiasz się, od czego zacząć? Zacznij od reklamy.

Reklama

W przypadku sektora fashion (a właściwie to w większości branż) najlepiej sprawdzają się personalizowane reklamy – i mamy na to dowody. Według badań przeprowadzonych przez The E-Tailing Group, dopasowywanie przekazu do grup docelowych może zwiększyć sprzedaż nawet o 500%. Dlaczego?

Dopasowanie przekazu do grup docelowych

Dlatego, że dzięki personalizacji zmniejszasz dystans między Twoją marką a odbiorcami. Pokazujesz też, jak wiele Was łączy i udowadniasz przy okazji, jak bardzo Twoja oferta pasuje do stylu życia grupy docelowej. Reklamy pozwalają też na pokazanie Twoich produktów „w akcji” i zestawianie ich razem – dzięki temu część Twoich klientów zdecyduje się na zakup całej stylizacji zamiast pojedynczego produktu. Ale i tak najlepsze jest to, że w ten sposób możesz stworzyć dla siebie bazę do remarketingu. Już mówimy, o co chodzi.

Remarketing

Remarketing to jedna z najskuteczniejszych form reklamowych, bo dociera do tych klientów, którzy wcześniej wyrazili zainteresowanie produktem, ale z jakiegoś powodu nie dokonali zakupu. W praktyce oznacza to, że wystarczy im niewielki bodziec, aby ostatecznie zdecydowali się skorzystać z Twojej oferty. Takim bodźcem może być np. reklama z kodem rabatowym na oglądaną wcześniej rzecz lub baner promocyjny z informacją o darmowej wysyłce.

Remarketing w branży modowej

Chcesz wiedzieć więcej? Zajrzyj do naszej remarketingowej instrukcji obsługi, a my przejdziemy w międzyczasie do promocji – bo przecież kto ich nie lubi?

Promocje

My lubimy je za to, że nie potrzeba specjalnych okazji, aby je przeprowadzać (jeśli nie jesteś zwolennikiem tej teorii, zajrzyj do naszego archiwum po kilka inspiracji). Klienci – za to, że dzięki nim mogą mieć więcej bez wyrzutów sumienia. I pewnie dlatego na wyprzedażach kupuje już 88% Polaków.

88% Polaków kupuje na wyprzedażach

Równie dobrze mają się programy lojalnościowe – to przecież też promocje, tylko takie o wydłużonym cyklu życia. Według portalu wiadomoscihandlowe.pl, korzysta z nich 70% Polaków, a niemal połowa to posiadacze kart zniżkowych marek odzieżowych. Za chwilę powiemy Ci, jak efektywnie do nich dotrzeć za pomocą mediów społecznościowych.

Social Media

Social Media to magnes na klientów – według IAB wartość tego rynku w Polsce wyniosła w zeszłym roku 600 mln. zł, a do końca 2018 ma wzrosnąć jeszcze o 25%. Nie ma w tym nic dziwnego. To tutaj przecież można nawiązać kontakt z markami, wymieniać inspiracje z innymi fanami i podpatrywać trendy wśród infuencerów.

Wartość rynku Social Media

I tutaj Twój biznes ma też największą szansę na zaistnienie wśród nowych odbiorców, bo Social Media naprawdę pozwalają zaszaleć z formami promocji. Masz do dyspozycji grafiki, posty sponsorowane, GIFy, video, karuzele reklamowe i dużo więcej – przeczytasz o tym zresztą w naszym artykule o zwiększaniu widoczności na Facebooku.

Na koniec zostawiamy najważniejsze. Nie musisz od razu implementować wszystkich rozwiązań, żeby zwiększyć sprzedaż. Znajdź to, które sprawdzi się w Twoim przypadku i opracuj własną strategię działania. Bo w modzie chodzi przecież o to, żeby się inspirować i czerpać z niej to, co najlepsze dla Ciebie – bez względu na to, czy wybierasz ubranie, czy reklamę.

Chcesz zwiększyć sprzedaż?

5 pomysłów na to, aby zwiększyć sprzedaż w branży fashion
Udostępnij