/ Sprzedaż

Działasz w branży turystycznej? Wiemy, gdzie możesz zarobić najwięcej!

Jeśli wierzyć Ministerstwu Sportu i Turystyki, mamy za sobą najlepszy od 10 lat rok w branży. Polacy wyjeżdżają na wakacje coraz chętniej, a polskie starówki przeżywają w sezonie urlopowym masowe oblężenie. Zanim jednak otworzysz kolejną restaurację z widokiem na Syrenkę przeczytaj, które miasta są prawdziwym magnesem na turystów – mamy dla Ciebie listę, która rozwinie Twój biznes.


Według ubiegłorocznego raportu opublikowanego przez portal national-geographic.pl, na urlopowej mapie Polski dominuje 6 dużych miast: Warszawa, Gdańsk, Kraków, Katowice, Wrocław i Poznań. W oparciu o tę listę stworzyliśmy ranking starówek, w obrębie których warto prowadzić biznes nastawiony na turystów. Za chwilę dowiesz się, jak nam się to udało.

Grupa docelowa

Zacznijmy od wyodrębnienia badanej grupy. Na podstawie sieci Wi-Fi, które objęły swoim zasięgiem wybrane starówki wytypowaliśmy potencjalnych turystów*. Według naszych założeń były to osoby, które:

  • znalazły się w analizowanych obszarach między 7:00 a 20:00,
  • spędziły na starówce od 15 minut do 2 godzin.

Na tej podstawie stworzyliśmy bazę danych pokazującą zmiany w natężeniu ruchu na starówkach w najpopularniejszych ośrodkach turystycznych w Polsce. Sądzisz, że nasze wyniki pokrywają się raportem national-geographic.pl? Przygotuj się na niespodzianki.

Gdzie możesz zarobić najwięcej?

Największą z nich jest Warszawa. Mimo, że stolica Polski króluje na szczycie internetowej listy najpopularniejszych ośrodków turystycznych, to jej starówka jest jedną z najbardziej wyludnionych – według naszych pomiarów, w ciągu ubiegłego roku generowała każdego miesiąca średnio nieco ponad 12 000 odwiedzin.  Gdzie w takim razie możesz zarobić najwięcej?

Warszawa - ruch w obrębie starego miasta

Okazuje się, że starówka o największym potencjale turystycznym znajduje się w Krakowie. W 2018 średnia miesięczna ilość odwiedzin sięgała tam prawie 50 000 z wyraźną tendencją zwyżkową w okolicy maja i czerwca.

Kraków - ruch w obrębie starego miasta

Równie popularny jest Wrocław, który w rankingu national-geographic.pl znalazł się na przedostatnim miejscu. Okolice Rynku odwiedzano w ubiegłym roku ponad 28 000 razy w ciągu miesiąca – najchętniej przed majówką i Bożym Narodzeniem.

Zastanawiasz się, jak kształtował się ruch w pozostałych miastach? Jaki udział miały poszczególne starówki w odniesieniu do wszystkich wizyt** z ubiegłego roku? Sprawdź naszą infografikę – i wyobraź sobie, jak wiele biznesowych drzwi może otworzyć wiedza na temat ruchu w okolicy Twojego punktu usługowego. To też możemy zmierzyć.

Ruch na starówkach w 2018 roku

*Dane zbierane na nasze potrzeby pochodziły z urządzeń mobilnych użytkowników, a dzięki kodowi SDK Cluify zainstalowanemu w określonych aplikacjach mobilnych (na podstawie zgody użytkowników), możliwe było pobieranie danych w postaci tzw. advertising id (Ad-ID) oraz informacji o sieciach Wi-Fi, znajdujących się w pobliżu urządzenia mobilnego.

**Poprzez "wszystkie wizyty" rozumiemy łączny ruch w obrębie badanych starówek w 2018 roku.

Chcesz dotrzeć do osób, które odwiedzają konkretne miejsca?

Działasz w branży turystycznej? Wiemy, gdzie możesz zarobić najwięcej!
Udostępnij