/ Historie sukcesów

Ewolucja kampanii reklamowej w branży deweloperskiej. Dom100 i Cluify – CASE STUDY

Każdy lubi czasem spojrzeć za siebie żeby przekonać się, czy wszystko (albo chociaż część) potoczyło się według planu. My też – dlatego wracamy dzisiaj do tematu naszych kampanii dla Dom100. Minął już prawie kwartał od pierwszej wspólnej reklamy i stwierdziliśmy, że to najlepszy czas na podsumowanie. Tym bardziej, że długotrwałe działania promocyjne to jedyna słuszna droga do systematycznego pozyskiwania nowych klientów.


Dla tych, którzy nie pamiętają – Dom100 to firma, która już od 25 lat zajmuje się budową domów i mieszkań. Ze względu na specyfikę tej branży, żadna z naszych kampanii nie mogła prowadzić do zwiększania sprzedaży (trudno znaleźć kogoś, kto skusi się na spontaniczny zakup nieruchomości). Skupiliśmy się więc na pozyskiwaniu leadów poprzez stronę internetową i placówki stacjonarne – stałe, długotrwałe działania reklamowe są w takich przypadkach niezastąpione. Ale zacznijmy od początku.

Dom100 i Cluify – początki

Zanim opowiemy o najnowszych wynikach kampanii, wróćmy do początków naszej współpracy z Dom100. Jeszcze w maju tego roku kierowaliśmy reklamy do 2 grup docelowych:

  • stałych klientów Dom100,
  • osób odwiedzających salony konkurencji.

To wystarczyło, aby pierwsza kampania w Google Ads i na Facebooku zanotowała 900 000 wyświetleń i pozwoliła na pozyskanie 30 nowych zapytań kontaktowych. Ale mimo, że w tej branży to wielki sukces to wiedzieliśmy, że można wycisnąć z niej więcej.

Nowy sposób targetowania

„Wyciskanie” kolejnej kampanii polegało na uzupełnieniu pierwotnej grupy docelowej o zupełnie nowe osoby. Zdecydowaliśmy, że będą to pracownicy okolicznych biurowców i klienci, którzy spędzają czas w tych samych miejscach, w których wcześniej pojawiali się odbiorcy pierwszych reklam. To sprawdzone rozwiązanie, dzięki któremu mieliśmy pewność, że nasza grupa docelowa będzie skłonna skorzystać z oferty dewelopera.

Idąc za ciosem, kontynuowaliśmy też działania na Facebooku i w Google Ads. Tutaj po raz kolejny uwzględniliśmy informacje o nowych realizacjach i nawiązaliśmy stylistyką reklam do tych, które najchętniej klikały się w poprzedniej kampanii. Chcesz wiedzieć, jak to się skończyło? Czytaj dalej.

Efekty kampanii reklamowej

W ciągu miesiąca wygenerowaliśmy dokładnie 2 163 787 wyświetleń i 145 unikalnych zapytań kontaktowych. Mamy się czym chwalić – to wzrost o ponad 1 000 000 odsłon reklamy i 115 nowych zgłoszeń. Gdybyśmy mieli podsumować to jednym słowem, byłoby nim „SUKCES”. Chyba nie dziwisz się, dlaczego zapisaliśmy je wielkimi literami?

Efekty kampanii

Załóż bezpłatne konto

Ewolucja kampanii reklamowej w branży deweloperskiej. Dom100 i Cluify – CASE STUDY
Udostępnij