/ Analityka

Gdzie kupowali uczestnicy marszów 11 listopada?

Tegoroczne marsze z okazji rocznicy odzyskania niepodległości przyciągnęły do Wrocławia wielu uczestników – również tych spoza miasta. Postanowiliśmy to wykorzystać i sprawdzić, jaki wielu spośród nich cechuje się patriotyzmem konsumenckim.


Nasi specjaliści z działu Data Science sprawdzili, w jakim stopniu uczestnicy marszów 11 listopada wspierają polskie sklepy i gdzie najchętniej kupują. Zależało nam na aktualnych informacjach, więc skupiliśmy się na monitoringu zwyczajów zakupowych z minionego miesiąca (od 8 października do 8 listopada). Czy wyniki naszych analiz zaskakują? Czytaj dalej.

Gdzie kupują uczestnicy marszów 11 listopada?

Zacznijmy od tego, że zaledwie 6% uczestników to konsumenci, którzy w ciągu ostatnich tygodni robili zakupy wyłącznie w sklepach polskich sieci. Warto w tym miejscu podkreślić, że poprzez "polskie sieci" rozumiemy te, których właścicielem jest polska spółka – w tej kategorii zdecydowanie najpopularniejsze są dyskonty Eko oraz Piotr i Paweł.

Nieco inaczej wygląda lojalność względem zagranicznych sieci. Okazuje się, że ponad połowa maszerujących to osoby, które w ciągu ostatnich tygodni robiły zakupy wyłącznie w sklepach, których kapitał ulokowany jest poza granicami Polski. Najchętniej w Biedronce i Lidlu. Wygląda na to, że patriotyzm konsumencki niekoniecznie idzie w parze z tym narodowym, ale czy na pewno? Biorąc pod uwagę liczbę poszególnych sklepów: Biedronka - 66, Lidl - 16, Piotr i Paweł - 6, a Eko jedynie 3, nie mogło być inaczej, ze względu na ekspansję zagranicznych sieciówek.

A co z osobami, które pojawiają się zarówno w sklepach polskich, jak i zagranicznych sieci? Według naszych badań, to aż 43% uczestników wrocławskich marszów. Za chwilę dowiesz się, gdzie najczęściej kupują.

Polacy cenią dyskonty

Okazuje się, że Polacy najchętniej odwiedzają dyskonty – w tej kategorii dominuje Biedronka, Lidl, Eko oraz Piotr i Paweł.  Wśród wielkopowierzchniowych formatów największą popularnością cieszą się sklepy sieci Carrefour. Nasze wyniki są więc potwierdzeniem badań opublikowanych na początku tego roku przez portal fintek.pl – kupujemy mniej, ale częściej.

Chcesz przekonać się, jak możesz wykorzystać ten trend w swoim biznesie? Skontaktuj się z nami!

Gdzie kupują uczestnicy marszów 11 listopada

Chcesz dotrzeć do osób, które odwiedzają konkretne miejsca?

Gdzie kupowali uczestnicy marszów 11 listopada?
Udostępnij