/ Historie sukcesów

Jak dotrzeć do klientów w branży medycznej? City Dent i Cluify – CASE STUDY

City Dent to jeden z najwyżej ocenianych gabinetów stomatologicznych we Wrocławiu. Rosnąca popularność zawsze budzi apetyt, dlatego właściciele marki postanowili zdobyć jeszcze więcej nowych odbiorców. Tym razem na celownik wzięto klientów zainteresowanych protetyką. Sposobem na osiągnięcie wyniku stało się Cluify. Zobacz, jak się to robi!


Odbiorcy reklamy

Cel kampanii City Dent był jasny – chcieliśmy dotrzeć do potencjalnych klientów gabinetu mieszkających we Wrocławiu. Ze względu na specyficzny rodzaj promowanych usług, przygotowaliśmy listę lokalizacji, w których zwykle przebywają osoby zainteresowane usługami protetycznymi. Wśród nich znalazły się m.in. okoliczne salony medycyny estetycznej, luksusowe restauracje oraz konkurencyjne gabinety dentystyczne.

Kampania i jej rezultaty

Kampania reklamowa trwała prawie 2 tygodnie – w tym czasie klienci mogli oglądać ją w Google Ads i na Facebooku. Skupiliśmy się przede wszystkim na banerach statycznych oraz reklamach tekstowych linkujących na stronę internetową City Dent. Bezpośrednie odnośniki tego typu nie tylko ułatwiają kontakt i szybkie przedstawienie oferty, ale również zwiększają widoczność witryny w wyszukiwarkach. Czy to wystarczyło, aby osiągnąć zamierzone cele? Jak najbardziej.

W efekcie współpracy pozyskaliśmy dla City Dent 80 nowych klientów – to 35,45% wzrost liczby odwiedzających w porównaniu do identycznego okresu przed kampanią. Co więcej, ponad 50% z nich to osoby, które miały wcześniej styczność z reklamą. Oznacza to skuteczność zarówno na poziomie offline, jak i online – a ten pierwszy zwykle bardzo trudno zmierzyć.

Kampania z Cluify była naszym pierwszym podejściem do promocji w Internecie. Nie spodziewaliśmy się porażających efektów, w końcu nasza branża jest specyficzna. Jednak okazało się, że i stomatologia może z powodzeniem szukać klientów w ten sposób.

Ewa Burnita-Ptak, City Dent

Efekty kampanii reklamowej

Chcesz zwiększyć sprzedaż?

Jak dotrzeć do klientów w branży medycznej? City Dent i Cluify – CASE STUDY
Udostępnij