/ Historie sukcesów

Jak skutecznie promować usługi deweloperskie? Dom100 i Cluify – CASE STUDY

Dom100 to rodzinna firma z tradycjami. Od 25 lat buduje nowoczesne domy i mieszkania, za co zdobyła liczne nagrody branżowe. W Cluify wiemy, że jej potencjał jest ogromny – mimo dużej konkurencji, dynamicznych zmian na rynku i codziennych wyzwań. Tym razem naszym zadaniem było dotarcie z reklamą m.in. do klientów konkurencji. Czy to się nam udało? Sprawdź!


Założenia kampanii

Kampania dla Dom100 miała 2 cele:

  1. zachęcenie klientów do odwiedzin w placówkach stacjonarnych,
  2. zwiększenie ilości zapytań kontaktowych na stronie internetowej.

Pomyślisz pewnie, że to proste – weź jednak pod uwagę ilość konkurencyjnych firm deweloperskich oraz specyfikę oferty. Wiedzieliśmy, że największą skuteczność będą miały reklamy, które dotrą do konkretnych ludzi – dlatego podjęliśmy decyzję o kierowaniu ich do osób przebywających w placówkach Dom100, konkurencji oraz w biurowcach znajdujących się na terenie aglomeracji katowickiej. Dzięki temu zyskaliśmy pewność, że nasza grupa docelowa będzie skłonna skorzystać z oferty dewelopera.

Kampania przeprowadzona została w sieci Google Ads i na Facebooku. W kreacji uwzględniliśmy 2 odrębne komunikaty – informację na temat nowych realizacji w Gliwicach oraz Dni Otwartych dewelopera. Zastanawiasz się, ilu nowych klientów przyciągnęliśmy?

Efekty kampanii reklamowej

Trwająca miesiąc kampania reklamowa wygenerowała 900 000 wyświetleń i 30 zapytań kontaktowych (20 z Google Ads i 10 z Facebooka). Co więcej, spośród wszystkich klientów odwiedzających w tym czasie punkty stacjonarne dewelopera, aż 85,7% miało wcześniej kontakt z reklamą.

Efekty kampanii reklamowej

Chcesz dotrzeć do osób, które odwiedzają konkretne miejsca?

Jak skutecznie promować usługi deweloperskie? Dom100 i Cluify – CASE STUDY
Udostępnij