/ Historie sukcesów

Jak wygląda kampania reklamowa w branży modowej? – CASE STUDY

Moda to sposób na wyrażanie siebie. To osobiste wybory odzwierciedlające poglądy i styl życia. Właśnie dlatego w tej branży wygrywają kampanie reklamowe opierające się o precyzyjny dobór grup docelowych. Tu nie ma miejsca na przypadek – sukces gwarantuje dotarcie do tych osób, których zachowanie potwierdza zainteresowanie modą i zakupami.


Jak dotrzeć do właściwych klientów?

Przygotowując kampanie reklamowe dla firm z sektora fashion zawsze bierzemy pod uwagę styl życia ich klientów. W praktyce oznacza to, że najpierw zastanawiamy się gdzie mogą bywać ludzie, którzy są zainteresowani ofertą marki. Na tej podstawie tworzymy schemat zachowań konsumenckich. Najłatwiej pokazać to na przykładzie:

  • w przypadku marek dziecięcych docieramy do rodziców – w naszych grupach docelowych znajdują się osoby przebywające w określonych godzinach m.in. na placach zabaw, w przedszkolach i sklepach z produktami dla najmłodszych,
  • kampanie dla marek sportowych targetujemy w oparciu o miejsca, w których lubią przebywać osoby aktywne fizycznie – baseny, kluby fitness, parki, ścianki wspinaczkowe i podobne,
  • klientów ekskluzywnych brandów szukamy w punktach uznawanych za luksusowe – np. salony spa, restauracje, i prestiżowe dzielnice.

Dziś skupimy się na tych ostatnich, bo właśnie zrealizowaliśmy kampanię dla sieci luksusowych sklepów z odzieżą dla kobiet. I mamy na myśli naprawdę ekskluzywną markę – jedną z tych, które zakładasz na wielkie wyjście i wyglądasz jak milion dolarów. W dodatku trafiliśmy na sezon wyprzedaży. Co w tym specjalnego?

Założenia i odbiorcy kampanii

Wszyscy wiemy, że w tym czasie nasila się walka o klienta, a branża modowa (zwłaszcza segment high-end) notuje największe zyski. Właśnie dlatego celem kampanii było zwiększenie ruchu w wybranych punktach stacjonarnych. Padło na Poznań – miasto, które w ciągu kilku lat może stać się modowym centrum Polski. No i poza kilometrami kwadratowymi sklepów konkurencji, równie dużą powierzchnię zajmują salony spa i ekskluzywne restauracje. A na ich klientkach zależało nam najbardziej.

Przebieg kampanii

Kampania została przeprowadzona w Google Ads i na Facebooku. To największe i najpopularniejsze sieci reklamowe, więc mieliśmy pewność, że dotrzemy do wszystkich klientów, na których nam zależało (a przynajmniej do większości z nich).

W tym czasie opublikowaliśmy 6 typów kreacji:

  1. reklamy elastyczne,
  2. banery statyczne,
  3. materiały tekstowe,
  4. reklamy w newsfeedzie,
  5. reklamy karuzelowe,
  6. kreacje w prawej kolumnie Facebooka.

Czy kampania reklamowa przyniosła założone efekty?

Trwająca 2 tygodnie kampania reklamowa została wyświetlona 340 000 razy. W tym czasie w sklepach stacjonarnych 96% odwiedzających stanowili nowi klienci, a 89% z nich miało wcześniej kontakt z naszą kreacją. To najlepszy dowód na to, że sukces w reklamie opiera się na odpowiednim określeniu grup docelowych (jeśli nadal nie wierzysz, zajrzyj do naszego archiwum po więcej). Chcesz przekonać się na własnej skórze? Skontaktuj się z nami!

Efekty kampanii reklamowej

Chcesz dotrzeć do klientów?

Jak wygląda kampania reklamowa w branży modowej? – CASE STUDY
Udostępnij