/ Reklama i marketing

Kampania reklamowa w branży RTV-AGD: jak ją przygotować?

Mamy za sobą wiele kampanii reklamowych, zarówno tych realizowanych na potrzeby niewielkich e-sklepów, jak i bardziej rozpoznawalnych, ogólnopolskich marek. Dziś mamy dla Ciebie materiał na temat kampanii z branży RTV-AGD. Zobacz, jak Cluify sprawdza się w tym sektorze.


Cele kampanii w branży RTV-AGD

Zacznijmy od tego, że branża RTV-AGD jest bardzo specyficzna. Większość zakupów odbywa się tu w punktach stacjonarnych – najczęściej po wcześniejszym sprawdzeniu oferty online. Bo oprócz pewności, że parametry produktu odpowiadają ich oczekiwaniom, klienci chcą też sprawdzić, jak wygląda on na żywo.

Celem jednej z naszych kampanii było zwiększenie sprzedaży wybranej marki lodówek. Właśnie dlatego, planując działania reklamowe wyodrębniliśmy 2 główne założenia:

  1. zaprezentowanie wybranej oferty w kanałach online,
  2. zwiększenie ruchu w wybranych salonach stacjonarnych.

Do kogo kierujemy reklamy RTV-AGD?

Najlepszy klient to taki, który już szuka wybranego produktu – czyli ma silną intencję zakupową. A gdzie szukać takiego zdecydowanego klienta?

  • w sklepach konkurencji,
  • w punktach z akcesoriami remontowymi i Do It Yourself – zrób to sam, (bo przecież remont kuchni to najczęściej również wymiana sprzętu).

W samym tylko Krakowie znaleźliśmy 31 takich sklepów (m.in. Media Expert, Saturn, Media Markt, Black Red White, Ikea, Obi, Castorama i Leroy Merlin) i na ich podstawie zbudowaliśmy grupę docelową liczącą 40 000 konsumentów.

Dookreśliliśmy też grupę docelowa pod kątem stylu życia. Jeśli potencjalni klienci odwiedzają targi remontowe, biura dekoratorów wnętrz lub sklepy z meblami to znaczy, że z dużym prawdopodobieństwem urządzają lub remontują swój dom. Czyli być może będą zainteresowani uzupełnieniem swoich zakupów o sprzęty RTV-AGD.

Kampania reklamowa w branży RTV-AGD

Mieliśmy więc określoną grupę odbiorców, ale to ciągle za mało. Potrzebny był jeszcze wybór skutecznych formatów reklamowych. Kampanie mobilne mają szansę odnieść największy sukces wtedy, kiedy pojawiają się w największych sieciach reklamowych – dlatego działamy w Google Ads i na Facebooku. Co prawda, w tej branży sprawdzają się właściwie wszystkie formaty reklamowe, ale w przypadku tej kampanii wykorzystaliśmy:

  • banery animowane,
  • reklamy elastyczne,
  • reklamy tekstowe,
  • reklamy karuzelowe.

Każdy z powyższych kierował bezpośrednio na stronę producenta lodówek, aby maksymalnie skrócić i uprościć ścieżkę zakupową.

Jakie osiągamy wyniki?

Kampania reklamowa przyniosła ok. 1 500 000 wyświetleń. Ale to nie wszystko – przyciągnęła też do punktów stacjonarnych ok. 3 500 osób, które miały wcześniej kontakt z kreacją (a weźmy jeszcze pod uwagę to, że reklamy w tej konkretnej branży osiągają średni wynik ok. 10 000 kliknięć w ciągu 2 tygodni!). W sumie dało to ok. 7% wzrost ruchu w porównaniu do identycznego okresu przed kampanią. Jesteśmy bardzo ciekawi, jakie wyniki moglibyśmy osiągnąć wspólnie z Tobą.

Chcesz dotrzeć do klientów?

Kampania reklamowa w branży RTV-AGD: jak ją przygotować?
Udostępnij