/ Historie sukcesów

Praktyczne rady, jak pozyskiwać klientów w branży sportowej – CASE STUDY

Pamiętasz, jak parę miesięcy temu opowiadaliśmy o wykorzystaniu mundialu w marketingu? Dziś skonfrontujemy teorię z praktyką i pokażemy Ci, na czym polega skuteczna reklama w branży sportowej. A oprócz tego kilka słów o wynikach, na jakie pozwala geotargetowanie – czyli wszystko, co lubimy najbardziej.


Jak dotrzeć do klientów?

Zaczynamy od klientów, bo to przecież do nich będzie mówiła Twoja reklama. Na szczęście w tym przypadku to bardzo charakterystyczna grupa docelowa, którą tworzą m.in.:

  • osoby przebywające w obiektach sportowych – basenach, ściankach wspinaczkowych, boiskach, skate parkach i podobnych,
  • uczestnicy wydarzeń tematycznych, jak maratony miejskie, wspólne treningi na terenie parków czy festiwale poświęcone slow food,
  • klienci sklepów sportowych.

Kilka tygodni temu zakończyliśmy dużą kampanię reklamową skierowaną do tych ostatnich. Chcesz dowiedzieć się, jak wyglądał jej przebieg? Czytaj dalej.

Założenia i grupa docelowa

Jak łatwo się domyślić, letnia kampania miała na celu zachęcenie klientów do zakupu produktów z oferty rowerowej i rolkowej. A ponieważ w tej branży e-zakupy cieszą się równie dużą popularnością, co wizyty w sklepach stacjonarnych, zdecydowaliśmy się promować osobno każdy z tych kanałów sprzedaży. Fundamentem naszej grupy docelowej byli klienci konkurencji (bo skoro pojawili się w sklepie sportowym to znaczy, że są zainteresowani). Mówiąc prościej – nie chcieliśmy marnować budżetu na niezdecydowanych konsumentów.

Później pozostało już tylko określić wybrane sklepy i wstępny zasięg kampanii. W ten sposób wytypowaliśmy ponad 12 000 odbiorców.

Przebieg kampanii

Kampania została przeprowadzona w Google Ads, a nasze kreacje były widoczne w największych serwisach internetowych. W ciągu miesiąca opublikowaliśmy 3 rodzaje reklam:

  1. reklamy elastyczne,
  2. banery statyczne,
  3. materiały tekstowe.

Czy kampania reklamowa przyniosła założone efekty?

Wiemy, że od paru minut po głowie krąży Ci jedno pytanie: czy taka kampania reklamowa pozwala skutecznie dotrzeć do klientów? Jesteśmy pewni, że nasze wyniki odpowiedzą same za siebie.

Kampania została wyświetlona 900 000 razy, generując przy tym 3 500 wejść do sklepu internetowego. W tym czasie ponad 50% klientów punktów stacjonarnych stanowiły osoby, które miały kontakt z reklamą. To dopiero początek – przygotowujemy już kolejne strategie i mamy kilka pomysłów na ulepszenie dotychczasowych wyników (a czekając na nowe Case Study, możesz zajrzeć do naszego archiwum kampanii).  

Efekty kampanii

Chcesz przejąć klientów konkurencji?

Praktyczne rady, jak pozyskiwać klientów w branży sportowej – CASE STUDY
Udostępnij