/ Reklama i marketing

Przedsiębiorco, potrzebujesz alternatywy dla agencji reklamowych? Mamy rozwiązanie!

Ponad 5 miesięcy temu pisaliśmy o nowościach w Cluify. Było o wybieraniu odbiorców na podstawie odwiedzanych miejsc, interaktywnej mapie i mierzeniu efektywności kampanii. Od tego czasu funkcjonalności zaliczyły kilka upgrade’ów, a nasi klienci zaczęli pytać, czy na tym poziomie zaawansowania możemy tyle samo, co agencje reklamowe.


I tak sobie pomyśleliśmy, że to całkiem ciekawy temat – bo przecież my też robimy kampanie, docieramy do nowych grup docelowych i analizujemy wyniki naszych działań. Mamy też na swoim koncie całkiem imponującą ilość zrealizowanych projektów i zadowolonych klientów, więc właściwie czemu nie mielibyśmy pokusić się o małą analizę? Poniżej efekty naszych przemyśleń.

Przed kampanią

Współpraca z agencją wiąże się z koniecznością znajomości wielu pojęć branżowych – i nie mamy tu na myśli Twojej branży. Żeby dobrze zaplanować kampanię i mieć pewność, że Twoje pieniądze nie zostały wydane na marne, musisz orientować się w najważniejszych tematach, w których zwykle orientuje się agencja (a najlepiej w większości z nich – tak na wszelki wypadek). Co jednak, kiedy KPI, CPC i inne CTRy nie goszczą na co dzień w Twoim słowniku?

Wyszliśmy z założenia, że przedsiębiorcy mają inne sprawy na głowie. Właśnie dlatego jedyna informacja, jakiej od Ciebie oczekujemy to ilość klientów, których chcesz przyciągnąć do swojego sklepu – cała reszta jest po naszej stronie. „Cała reszta”, czyli przygotowanie kampanii na bazie proponowanych grafik i nadzór nad jej przebiegiem. Wyciągniemy dla Ciebie nawet wnioski na przyszłość.

W trakcie kampanii

Kampanie reklamowe (a właściwie sposób targetowania) realizowane z Cluify działają trochę inaczej, niż te agencyjne – my wybieramy odbiorców na podstawie miejsc odwiedzonych w świecie rzeczywistym. Dlaczego?

To, co robią klienci nie zawsze przekłada się na ich rzeczywiste zachowania

Dlatego, że to, co robią Twoi klienci online nie zawsze przekłada się na ich rzeczywiste zainteresowania. Chodzi o to, że czasem klikamy „Lubię to” wyłącznie dlatego, że prosi nas o to znajomy, albo po to, żeby podkolorować trochę swój wizerunek w sieci. No i kończy się na tym, że reklamy targetowane w oparciu o takie wirtualne deklaracje nie trafiają do tych osób, do których powinny.

Cluify pozwala dotrzeć do klientów najbardziej zainteresowanych Twoim produktem – sportowców, którzy rzeczywiście odwiedzają siłownię, rodziców przebywających z dziećmi na placach zabaw, biznesmenów znajdujących się na targach branżowych i innych. No i najważniejsze – Twój przekaz trafia na smartfony. Bo klienci zawsze mają je przy sobie i lubią dokonywać spontanicznych wyborów.

Poza tym, działamy wyłącznie w największych sieciach reklamowych na świecie. Mówiąc prościej – Twoje kreacje będą wyświetlane na najpopularniejszych stronach internetowych i aplikacjach mobilnych (kojarzysz np. Google Ads albo Facebooka?). I w tym akurat w ogóle nie różnimy się od agencji.

Po kampanii

Pora na naszą ulubioną część – mierzenie efektów. W przypadku reklam telewizyjnych, spotów radiowych i kampanii online agencje reklamowe nie są w stanie określić, jaki procent odwiedzających Twój sklep stanowią osoby, które miały styczność z kreacją. Wiesz jedynie, ilu klientów kliknęło w Twój baner – a to niewiele, jeśli nie dokonają przy tym zakupu.

My, w odróżnieniu do agencji (i jako jedyni w Polsce), skupiamy się właśnie na rezultatach w świecie rzeczywistym. Wiemy, ilu odbiorców reklamy faktycznie odwiedziło Twoje placówki stacjonarne.

Koszty

Współpraca z agencjami wiąże się z podjęciem długoterminowych zobowiązań – podpisujesz umowę i rozliczasz się każdego miesiąca, płacąc osobno za wszystkie dodatkowe usługi. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie to, że małe i średnie przedsiębiorstwa zwykle bardzo boleśnie odczuwają każdą nadprogramową złotówkę (a umówimy się – mówimy o kwotach wyższych, niż „złotówka”). U nas jest trochę inaczej.

Model opłat Cluify

Z Cluify rozliczasz się za kampanie. W naszym modelu opłat to Ty decydujesz, do ilu klientów chcesz dotrzeć, wybierasz czas publikacji reklamy i już na starcie widzisz, ile to kosztuje. Uważasz, że możesz zapłacić trochę więcej? Zwiększ ilość odbiorców i zobacz, jak zmieniła się proponowana kwota. Niby niewielka różnica, ale robi robotę i pozwala kontrolować wydatki. Ale o tym najlepiej przekonać się samemu.

Załóż bezpłatne konto

Przedsiębiorco, potrzebujesz alternatywy dla agencji reklamowych? Mamy rozwiązanie!
Udostępnij