/ Historie sukcesów

Sądzisz, że potrafisz reklamować branżę deweloperską? – CASE STUDY

Z marketingowego punktu widzenia branża deweloperska jest jedną z najbardziej wymagających – choćby dlatego, że konkurencja jest bardzo silna, a świadomość narzędzi marketingowych wysoka. Tak wysoka, że aby zostać zauważonym potrzeba czegoś więcej, niż dotychczas znane rozwiązania reklamowe. Tym “czymś” było Cluify.


Na czym polega jego wyjątkowość? Ano na zupełnie nowatorskim podejściu do targetowania reklam. Bo z Cluify nie trafiasz do osób, które wchodzą na strony poświęcone architekturze i lubią fanpejdże wnętrzarskie. Z Cluify docierasz do klientów, którzy większość wolnego czasu spędzają na targach budowlanych i w biurach konkurencji – i tylko oni będą naprawde zainteresowani ofertą Twojego centrum sprzedaży mieszkań. Nie wierzysz? Popatrz, jak zwiększyliśmy sprzedaż jednego z naszych klientów.

Jak określiliśmy cel kampanii?

Ze względu na charakter usług, cele kampanii nie mogły wiązać się bezpośrednio ze sprzedażą – domów i mieszkań nie kupuje się przecież pod wpływem impulsu. Dużo ważniejsze było pozyskanie wartościowych leadów, które mogą z czasem przekształcić się w klientów. Zdecydowaliśmy, że możemy osiągnąć to poprzez:

  • zwiększenie ilości odwiedzin strony dewelopera,
  • pozyskanie danych kontaktowych z formularza na stronie.

Do kogo skierowaliśmy reklamę?

Naszym priorytetem było dotarcie do osób, które rozważają kupno nieruchomości. Dlatego, w porozumieniu z klientem, określiliśmy grupę docelową w oparciu o intencje zakupowe:

  • osoby znajdujące się w okolicznych punktach konkurencji,
  • goście odwiedzający targi nieruchomości.

Pozostało już tylko zaplanowanie i uruchomienie kampanii.

Jak wyglądała kampania reklamowa?

Trwająca ponad 2 miesiące kampania reklamowa została przeprowadzona w Google Ads i na Facebooku. W tym czasie opublikowaliśmy 5 typów kreacji:

  1. reklamy elastyczne,
  2. banery statyczne,
  3. materiały tekstowe,
  4. reklamy w newsfeedzie,
  5. kreacje w prawej kolumnie Facebooka.

Jakie osiągnęliśmy efekty?

Nasze reklamy zostały wyświetlone ponad 4 000 000 razy generując 23 841 kliknięć. W ich efekcie strona dewelopera zanotowała 17 000 sesji, doprowadzając do pozyskania 24 nowych klientów (a w sektorze budowlanym to naprawdę imponujący wynik!). To najlepszy dowód na to, że odpowiednio skierowana kampania reklamowa może przyciągnąć nowych klientów nawet w najbardziej wymagających branżach. Twojej również.

Efekty kampanii

Chcesz zwiększyć sprzedaż?

Sądzisz, że potrafisz reklamować branżę deweloperską? – CASE STUDY
Udostępnij